Data Center Global Market Comparison

Cushman & Wakefield опублікувала рейтинг найбільших світових ринків дата-центрів

Масовий перехід на дистанційну роботу, дистанційне навчання та дистанційне спілкування спричинив рекордний попит на дата-центри, як з боку орендарів, так і з боку інвесторів, та прискорив темпи будівництва у всьому світі. У 2020 році було побудовано 2,9 ГВт центрів обробки даних (для порівняння, у 2019 році - 1,6 ГВт).

Задумані колись для обслуговування транснаціональних компаній, сьогодні дата-центри стали наріжним каменем інформаційної економіки. За останнє десятиліття в цей клас активів у світі було інвестовано понад 100 млрд доларів.

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield у своєму звіті «Порівняльний аналіз світового ринку дата-центрів» назвала десять найбільших ринків світу з точки зору привабливості для інвесторів та орендарів ЦОД, з яких лише два знаходяться в Європі – Лондон та Амстердам.

Ранжування досліджуваних ринків здійснювалося за трьома групами характеристик: ключовими показниками ринку нерухомості (прогнози будівництва, вірогідність природних катаклізмів, вартість земельних ділянок, вакантність), перевагами екосистеми (доступність хмарних технологій, оптоволоконне сполучення, розмір ринку, послідовний розвиток, розумні міста), а також за політичними та законодавчими критеріями (підтримка з боку держави, політична стабільність, вартість електроенергії, рівень податкового навантаження).

«Хмарні технології, штучний інтелект та 5G перевели попит на центри обробки даних з боку орендарів та інвесторів на новий рівень, створюючи висококонкурентний ринок, - розповів Нік Коттон, керуючий директор Cushman & Wakefield в Україні. - Пандемія 2020 року прискорила перехід компаній у хмарне середовище, який триватиме протягом наступних кількох років, впливаючи на доступність хмарних сервісів та підключення між ними».

Світовий рейтинг найбільших ринків дата-центрів очолює Північна Вірджинія, яка поєднує в собі великі розміри, надійне оптоволоконне сполучення, мотиваційні програми, низьку вартість електроенергії та найбільший перелік перспективного будівництва. На другому місці – Чикаго з дуже схожим переліком переваг. Закриває трійку світових лідерів Сідней, який піднявся в загальному рейтингу після року реалізації крупних проектів та трансформації більшої частини IT інфраструктури уряду Австралії.

До десятки найбільших світових ринків центрів обробки даних також увійшли Кремнієва долина, Сінгапур, Даллас, Лондон, Сієтл, Нью-Йорк / Нью-Джерсі та Амстердам.

 

Десять найбільших світових ринків дата-центрів за версією Cushman & Wakefield:

Data Center Global Market Comparison

 

Оскільки перехід на хмарні сервіси вочевидь продовжиться, такі фактори як зростання вартості земельних ділянок, обмежена доступність електроенергії, мораторії на будівництво центрів обробки даних та попит на оптоволоконний зв’язок на деяких розвинених ринках змушують інвесторів та орендарів звернути увагу на нові локації - Найроби, Кейптаун, Афіни, Сантьяго, Куала-Лумпур, Стокгольм та інші.

Для формування необхідної інфраструктури на перспективних ринках були створені нові спільні підприємства. Вкладений у ці компанії капітал, що фінансується пенсійними фондами, фондами прямих інвестицій та державними фондами, дозволить створити потужні платформи на ринках, які раніше ігнорувалися через малий обсяг. «Битва за частку на цих ринках буде визначати галузь у найближчі роки, - пояснив Нік Коттон. - Другорядні ринки часто пропонують вищу маржинальність для операторів центрів обробки даних, а деякі з них в майбутньому отримають статус основного ЦОД».

Схожі новини

Исследование: Гостиничный рынок Киева на карте Европы
Інші сектори

Дослідження: Готельний ринок Києва на карті Європи

Компанія Cushman & Wakefield (раніше - DTZ в Україні) проаналізувала основні тренди на ринку готельної нерухомості в Києві і порівняла їх з інш

Ідеальне поєднання: роботи та нерухомість
Офісна нерухомість, Інші сектори

Ідеальне поєднання: роботи та нерухомість

У всьому світі мобільні роботи використовуються для охорони комерційної нерухомості.

Rolls-Royce уклав з  Cushman & Wakefield глобальний контракт
Новини компанії, Офісна нерухомість, Логістична нерухомість, Інші сектори

Rolls-Royce уклав з Cushman & Wakefield глобальний контракт

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield у Лондоні виграла тендер від промислового гіганта Power Systems Rolls-Royce на надання аг