Готельний ринок Києва на карті Європи, прогноз 2017

Готельний ринок Києва, початок 2017 р.

/sites/default/files/2017-07/2017-06%20Cushman%26Wakefield%20-%20Hospitality%20Market%20-%20UA.pdf

З точки зору інвестицій, готельний ринок значно відрізняється від інших сегментів комерційної нерухомості. Так, якщо для отримання орендного доходу власники офісних і торгових центрів підписують середньострокові і довгострокові договори (не менше як на 1 рік), отримання доходів від операційної діяльності готелів пов'язане зі щоденною стратегією власника із залучення й утримання гостей готелю і пошуку здорового балансу між доходами від номерів, кафе і ресторанів, а також інших сервісів, пропонованих готелем і витратами на них.

Саме з огляду на те, що для ефективного управління готелем необхідні специфічні знання, а також тому що операційні показники готелю залежать від багатьох складно прогнозованих факторів, очікувана прибутковість на готелі завжди на 1-1,5% вища, ніж для кращих офісних або торгових центрів.

Практично повна відсутність угод у сегменті готельної нерухомості в Україні свідчить про розбіжності очікувань власників і інвесторів. На жаль, у більшості випадків у процесі формування ціни власники відштовхуються від понесених коштів, а не від результатів операційної діяльності готелів, що в свою чергу не влаштовує потенційних інвесторів.

 

Економіка туризму: Україна та CEE

Готельна нерухомість Києва і столиць СЕЕ: основні тренди

Готелі як об'єкт інвестування: так чи ні?