A Perfect Match: Robots & Real Estate

Ідеальне поєднання: роботи та нерухомість

У всьому світі мобільні роботи використовуються для охорони комерційної нерухомості. Наразі їх загальна кількість невелика - мабуть, менше 100 - але протягом року виробництво набирало обертів, створюючи умови для підвищення популярності тренду.

Інтерес до роботів-охоронців виникає, як правило, через те, що операційні видатки на них нижчі, ніж на людей; вони ніколи не скаржаться, не страйкують і не потребують вихідних;  до того ж їм притаманні особливі вміння, якими люди не володіють. 

Американська компанія Knightscope виготовляє роботів для охорони торгових центрів, лікарень та корпоративних установ, оснащує їх звичайними та інфрачервоними камерами. Ці роботи вміють відрізняти працівників від сторонніх осіб та сканувати до 300 номерних знаків за хвилину.

Сінгапурська компанія  Otsah Digital пропонує модель із Lidar та ультразвуковими датчиками, здатними розпізнавати залишену без нагляду сумку.  Інша торгова марка Cobalt Robotics забезпечує двосторонню голосову трансляцію, завдяки чому співробітники служби безпеки можуть дистанційно спілкуватися з людьми.

Що це означає для власників та менеджерів комерційної нерухомості?  Як мінімум, менеджери об'єктів повинні розуміти цінність та ризики залучення ботів до охорони майна, щоб надавати власникам експертну консультацію.  Ті, хто відповідають за прийняття рішень у сфері нерухомості, повинні знати, що у роботів, як і в будь-яких інших надсучасних технологіях, можуть виявлятися помилки, здатні привернути небажану увагу до будівлі.  Можна уявити собі, як хтось викладає в інтернеті пост про охоронця, який "солодко спить на роботі", тому що його батарея розрядилась у переповненому холі.

 

Спостерігають, але не займають

Чого не мають роботи-охоронці, так це зброї та змоги затримати підозрюваних. Вони підходять для виявлення та реєстрації підозрілих дій, але якщо ситуація вимагає агресивних заходів, роботи можуть тільки  зателефонувати людям. З цієї причини Knightsbridge називає своїх роботів "автономними машинами даних", а не охоронцями.

Роботи призначені для доповнення штату служби охорони, а не для її повної заміни. Їхня привабливість частково обумовлена здатністю робити певну роботу дешевше і надійніше, ніж можуть люди.  Knightsbridge відзначає, що оренда їх машин коштує  приблизно 7 доларів на годину, значно менше, ніж вартість робітника в США.  Вони не беруть  лікарняних, не страйкують та не скаржаться на довгий робочий день (хоча їм доводиться заряджати свої батареї).

В таких місцях, як Сінгапур, Гонконг та країни  Європи, де старіння населення призводить до дефіциту робочої сили, роботи вважаються простим способом заповнення відкритих вакансій.

 

Безпека та набагато більше

Охорона - це не єдина робота для машин у комерційних будівлях.  Компанія Aloft Hotels використовує роботів-транспортувальників для обслуговування номерів, а в Hilton подібні до людей консьєржі відповідають на поширені запитання та використовують свій штучний інтелект для удосконалення своїх відповідей.

У Сінгапурі роботи допомагають адміністраторам проводжати гостей до конференц-зали та приймати нові замовлення в готелях та офісах. Місцева клінінгова компанія WIS використовує роботів-прибиральників у готелі Fairmont, а також у навчальних закладах. 

Що стосується галузі охорони здоров'я, то на рецепції двох бельгійських лікарень віднедавна роботи записують людей на прийом, а також супроводжують відвідувачів у відділення лікарні, які вони шукають. 

Мобільні роботи також допомагають ефективніше обслуговувати будівлі.  Вони використовуються не тільки для проведення перевірок на промислових об'єктах, електростанціях, у цистернах і трубах, на суднах, а також можуть чистити, полірувати і навіть фарбувати будь-яку площу будівлі. Хоча деякі з цих ініціатив, здається, керуються лише бажанням справити враження, а не покращити якість обслуговування чи знизити вартість, робототехніка продовжує розвиватися, і з часом все більше адміністративних завдань буде оброблятися мобільними машинами.

 

Готовий працювати за електроенергію

Чим більше людських завдань беруть на себе роботи, тим більше зростає стурбованість через безробіття.  Це спонукало засновника Microsoft Білла Гейтса та інших запропонувати стягувати податки з роботів у Європейському Союзі, як з людей. Запропонована ініціатива була відхилена, оскільки лідери ЄС розглядають робототехніку як створення допоміжної робочого сили, а не джерело конкуренції.

У прогресивному світі з безпілотними автомобілями та розумними будинками вже неможливо зупинити залучення роботів до виконання людських завдань у комерційних цілях. Проте не обійдеться без перепон.  У середині липня у Вашингтоні робот-охоронець впав у фонтан.  Ймовірно, що такого ніколи не сталося би з людською охороною, а якби і сталося, то свідки не знайшли б це дуже кумедним.

 

Майкл Касоло

Президент

Рішення для клієнтів, Cushman  & Wakefield

[email protected]

 

Жан Сочі

Керуючий директор

Управління нерухомістю, інженерними розробками та проектами, Cushman  & Wakefield

[email protected]

 

 

 

Схожі новини

DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове
Офісна нерухомість

Компанія DTZ розробила концепцію інноваційного району для IT спеціалістів у Львові

27 червня у Львові відбулася IT Jazz Conference, на якій IT спеціалісти, інвестори та представники влади обговорили майбутнє IT сфери в Україні.

Рисепшен
Офісна нерухомість

Офісний коворкінг набирає популярності

Експерти компанії DTZ відзначають зростаючий попит на послуги «комунальних офісів».

Исследование: Гостиничный рынок Киева на карте Европы
Інші сектори

Дослідження: Готельний ринок Києва на карті Європи

Компанія Cushman & Wakefield (раніше - DTZ в Україні) проаналізувала основні тренди на ринку готельної нерухомості в Києві і порівняла їх з інш