RICS

Яна Литвинчук: Недотримання етики є достатньою підставою, щоб не здати іспит RICS

17 грудня відбувся один з іспитів для бажаючих отримати статус члена Королівського товариства сертифікованих експертів в області нерухомості (Royal Institution of Chartered Surveyors) і престижний міжнародний сертифікат RICS. Співбесіда проводилася з кандидатами з регіону ЕМЕА за системою «senior experience route».

RICS розробляє, впроваджує і контролює стандарти послуг, що надаються за різними спеціалізаціями - оцінка, управління нерухомістю, управління проєктами, девелопмент, житлова і комерційна нерухомість, управлінський консалтинг та ін. Здати іспит на знання стандартів RICS можна після профільного навчання або за системою «senior experience route», яка допускає до іспиту досвідчених фахівців, які працювали в сфері нерухомості не менше 10 років на керівних посадах.

Цього року до складу екзаменаторів входила Яна Литвинчук, заступник керуючого партнера, керівник департаменту оцінки компанії Cushman & Wakefield в Україні. Свій перший іспит RICS вона здала 10 років тому і сьогодні є активним членом організації за спеціалізацією «оцінка нерухомості».

«Обираючи «senior experience route» кандидати готують три проєкти на розгляд екзаменаторів, а також роблять коротку презентацію про свій професійний досвід. Екзаменатори оцінюють їх за певними, чітко встановленими критеріями - обов'язковими і додатковими компетенціями, обраними самим кандидатом заздалегідь на підставі його професійної спеціалізації, технічними компетенціями та на знання стандартів етики RICS, - пояснює Яна Литвинчук. - Глибоке розуміння етичних стандартів є обов'язковою умовою успішного складання іспиту. Це принципи незалежності, об'єктивності, конфіденційності, законності, відповідальності, прозорості та високого стандарту послуг, що надаються. Недотримання кандидатом перерахованих принципів є достатньою підставою для відмови, навіть незважаючи на високі показники професійної компетенції».

На думку Яни Литвинчук, саме прихильність RICS цим принципам, а також строгі вимоги до постійного професійного розвитку дозволяють організації залишатися знаком якості послуг у сфері комерційної нерухомості в усьому світі вже більше 150 років.

«Топменеджери та провідні фахівці українського офісу Cushman & Wakefield користуються статусом MRICS і FRICS. MRICS - це діючий член Королівського товариства (Member of RICS). Статус FRICS надається за виняткові досягнення в сфері професійної компетенції (Fellow of RICS). Всі звіти про оцінку надходять до клієнта тільки з підписом діючого члена Королівського товариства. Це накладає на нас виняткову відповідальність за об'єктивність наших оцінок і їх відповідність високим стандартам якості», - розповіла Яна Литвинчук.

Сьогодні Королівське товариство об'єднує навколо себе понад 134 тисячі професіоналів у сфері нерухомості в усьому світі. В Україні працюють 42 фахівці, сертифіковані за стандартами RICS, з них 6 осіб користуються статусом FRICS. Тенденція, яку окремо зазначила Яна Литвинчук, - це істотне скорочення кількості претендентів в регіоні EMEA.

Схожі новини

DTZ объявляет о слиянии с Cushman&Wakefield
Новини компанії

DTZ оголошує про злиття з Cushman & Wakefield

Компанії DTZ та Cushman & Wakefield прийняли остаточне рішення про злиття.

Компанія DTZ в Україні тепер працює під брендом Cushman & Wakefield
Новини компанії

Компанія DTZ в Україні тепер працює під брендом Cushman & Wakefield

Рішення про ребрендинг компанії DTZ було прийнято в результаті підписання ексклюзивної угоди з Cushman & Wakefield в 2015 році.

Исследование: Гостиничный рынок Киева на карте Европы
Інші сектори

Дослідження: Готельний ринок Києва на карті Європи

Компанія Cushman & Wakefield (раніше - DTZ в Україні) проаналізувала основні тренди на ринку готельної нерухомості в Києві і порівняла їх з інш