2018 Hotel Industry Forecast

2018 рік у сфері готельної індустрії: Гра у проривні інновації

За прогнозами американських експертів Cushman & Wakefield, 2018 рік у готельному бізнесі глобально позначиться розвитком нових способів конкуренції з Airbnb і схожими сервісами. Готелі більше уваги приділятимуть клієнтському досвіду, місцевій культурі і колориту, а також тренду економного спільного проживання, популярному серед мілленіалів.

Хоча в Україні, і в Києві зокрема, Airbnb і подібні служби поки не так поширені, в майбутньому вони матимуть значний вплив на український ринок готельних послуг.

Українські експерти прогнозують підвищення попиту на сервісні апартаменти у відповідь на дефіцит якісної пропозиції в сегментах midscale і economy.


Ерік Льюїс, керівник департаменту оцінки та консалтингу у сфері готельного та ігрового бізнесу, Cushman & Wakefield в Північній та Південній Америці:

«2017 рік виявився ще одним рекордним для готельного бізнесу Америки: показники завантаження номерного фонду, середньодобовий тариф (ADR) і середній дохід з номера (RevPAR) збільшилися у порівнянні з 2016 роком.

І хоча темпи зростання знижуються по мірі того, як ріст економіки трохи сповільнюється, а нова пропозиція продовжує з'являтися на ринку, зміни в податковому кодексі, схоже, вдихнули нове життя у відновлення галузі.

Минулорічні побоювання з приводу можливого зниження туризму в вузлових містах виявилися в цілому необґрунтованими, і ми очікуємо схожої ситуації в цьому році.

Ринок праці переживає високий попит на робочу силу, рівень безробіття знаходиться на історично низькому рівні 4,1%. В результаті, очікується зростання заробітної плати, що є хорошою новиною.

В умовах зростання заробітної плати та корпоративних доходів очікується, що попит на готельні послуги збільшиться у сегментах туристичних, комерційних та групових подорожей. (Дійсно, початок 2018 року показав збільшення середнього доходу з номера (RevPAR) на 2,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року).

Потенційно негативний вплив на готельний бізнес має загроза збільшення витрат на робочу силу, що впливатиме на чистий прибуток готелю.

Проривні інновації так само будуть головною метою, оскільки традиційні готельні мережі шукають нові способи конкурувати з Airbnb та іншими схожими сервісами. На момент написання цієї статті Airbnb коштував близько 31 мільярда доларів – така оцінка ринкової вартості ставить його на друге місце після Marriott International. (Для порівняння: ринкова капіталізація Hilton Worldwide становить 24,7 млрд. дол. США).

Цього року Airbnb, схоже, готовий активно займатися прибутковими бізнес-мандрівниками, а глобальна туристична платформа Concur нещодавно оголосила про плани розміщення оголошень Airbnb у інструменті пошуку та резервування Concur, яким користуються понад 70% компаній зі списку Fortune 500. У відповідь, готелі запускають нові інноваційні послуги (і в деяких випадках абсолютно нові бренди), щоб переманити назад туристів, яких привабили сайти з оренди кімнат у квартирах.

Вони створюють клієнтський досвід, який приділяє особливу увагу місцевій культурі та колориту, а також покращують елементи інфраструктури та послуги, щоб задовільнити насамперед клієнтів-мілленіалів, яких найбільше приваблює економіка спільного споживання.

Яким чином податкова реформа та загроза більш жорсткого державного регулювання вплинуть на оренду житла, покаже час, але готелі визнають, що ці сервіси залишаться сильними гравцями і становитимуть реальну загрозу для позиції готелів на ринку. У Cushman & Wakefield ми спостерігаємо за цим суперництвом з великим інтересом і докладаємо максимум зусиль, щоб забезпечити наших клієнтів найновішою інформацією про стан ринку. В тому числі на сайті www.cushwakehospitality.com».

 

Яна Литвинчук, заступник керуючого директора, керівник департаменту оцінки, Cushman & Wakefield в Україні:

«В Україні прослідковується цікава тенденція з сервісними апартаментами.

На сьогоднішній день в структурі номерного фонду Києва превалюють готелі (97%), а сервісні апартаменти становлять лише 3%. Однак ми спостерігаємо зростання інтересу девелоперів до цього сегменту, що, з нашої точки зору, пояснюється характеристиками загальної пропозиції готелів у Києві та наявністю незадоволеного попиту в деяких секторах ринку.

Незважаючи на значну питому вагу midscale (33%) і economy (31%), дані сегменти в основному представлені об'єктами з високим ступенем морального і фізичного зносу, в той час як кількість сучасної якісної пропозиції обмежена і складає не більше ¼ ринку.

У сегменті economy дефіцит якісних готельних об'єктів частково компенсується приватними пропозиціями квартир, що здаються в оренду. Однак в midscale ця ринкова ніша залишається незаповненою, що сприяє появі сучасних мереж готелів і сервісних апартаментів, частка яких поступово зростає.

На тлі загального відновлення ринку готельних послуг Києва спостерігається тенденція збільшення вартості проживання в сервісних апартаментах. Так, протягом 2017 року зростання Rack Rate склало в середньому близько 15% в доларовому еквіваленті.

У сегменті сервісних апартаментів Києва близько 50% припадає на мережевих операторів, серед яких можна відзначити Reikartz Hotel Group, Senator Apartments і Royal Hospitality Group.

Що стосується сучасних технологій, то Airbnb і подібні формати поки що не дуже популярні в Україні. Однак розвиток даних сервісів і розширення їх цільової аудиторії, поряд зі збільшенням кількості сучасних житлових об'єктів різних форматів в Києві, в середньостроковій перспективі призведуть до збільшення кількості місць розміщення і складуть серйозну конкуренцію сегменту традиційних готелів».

Схожі новини

Исследование: Гостиничный рынок Киева на карте Европы
Інші сектори

Дослідження: Готельний ринок Києва на карті Європи

Компанія Cushman & Wakefield (раніше - DTZ в Україні) проаналізувала основні тренди на ринку готельної нерухомості в Києві і порівняла їх з інш

Ідеальне поєднання: роботи та нерухомість
Офісна нерухомість, Інші сектори

Ідеальне поєднання: роботи та нерухомість

У всьому світі мобільні роботи використовуються для охорони комерційної нерухомості.

Rolls-Royce уклав з  Cushman & Wakefield глобальний контракт
Новини компанії, Офісна нерухомість, Логістична нерухомість, Інші сектори

Rolls-Royce уклав з Cushman & Wakefield глобальний контракт

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield у Лондоні виграла тендер від промислового гіганта Power Systems Rolls-Royce на надання аг