Banner

Дослідження Cushman & Wakefield: Найдорожчі офіси у світі - в Гонконзі. У Лондоні ціна за робоче місце впала на 19%

За результатами 2017 року в рейтингу найдорожчих офісів Лондон опустився на друге місце, проте 22 665 доларів США за одне робоче місце на рік - це вдвічі дорожче, ніж у Парижі або Франкфурті. Вартість розміщення 100 співробітників в Гонконзі еквівалентна 300 в Торонто, 500 в Мадриді або 900 в Мумбаї. Середньорічна вартість робочого місця в світі за останні 12 місяців зросла на 1,5%. Зміна режиму роботи і розвиток технологій можуть вплинути на ситуацію в майбутньому.

 

Rating

 

Згідно з новими дослідженнями Cushman & Wakefield, Гонконг змінив лондонський Уест-Енд в рейтингу найдорожчих офісних площ світу.

У щорічному звіті «Офісний простір в світі» проаналізована вартість оренди на 215 ринках офісної нерухомості в 58 країнах. На основі власної бази даних проведена оцінка витрат на оренду робочих місць і пропозицій в недавно побудованих або відреставрованих офісних приміщеннях у всьому світі.

Обмежена пропозиція і високий попит з боку корпоративних компаній у континентальному Китаї призвели до зростання ставок в Гонконзі на 5,5% до 27 431 доларів США за одне робоче місце на рік. Підвищення орендної плати змушує все більше транснаціональних корпорацій розглядати регіони з привабливішими пропозиціями оренди. Для порівняння, за одну і ту ж вартість в Гонконзі можна розмістити 100 співробітників, в Торонто - 300, в Мадриді - 500, в Мумбаї - 900.

 

Equivalence

 

На відміну від Гонконгу, ставки в Лондоні знизилися на 19% з 2016 року - в основному в результаті знецінення валюти - в середньому до 22 665 доларів США за одне робоче місце на рік. Оренда офісу в Парижі, який теж входить в першу десятку, хоча і коштує в 2 рази дешевше Лондона, також демонструє падіння ставок.

 

Топ 10 ринків офісної нерухомості за вартістю оренди

 

Рейтинг

Місто (регіон)

Вартість оренди робочого місця на рік, US$

1

Гонконг (Азіатсько-Тихоокеанський регіон)

27 431

2

Лондон Уест-Енд (EMEA)

22 665

3

Токіо (Азіатсько-Тихоокеанський регіон)

18 111

4

Ферфілд (Америка)

17 414

5

Сан-Франциско (США)

16 205

6

Нью-Йорк (Америка)

15 931

7

Силіконова долина (Америка)

15 004

8

Женева (EMEA)

13 424

9

Сідней (Азіатсько-Тихоокеанський регіон)

11 997

10

Париж (EMEA)

11 756

 

На глобальному рівні середньорічні витрати на робоче місце за останні 12 місяців зросли на 1,5%. Це обумовлено підвищенням орендних ставок в Америці на 4,2% і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на 3,4%. У країнах EMEA - 1,3%. Валютні коливання стали причиною деяких найбільших змін в рейтингу звіту. Для компаній, які переглядають свої локальні витрати, цей фактор буде означати більше, ніж ринок нерухомості протягом наступного року.

Разом зі зростанням витрат на оренду щільність робочих місць - число співробітників в офісному просторі - також збільшилася на глобальному рівні в 2017 році. Роботодавці, особливо в таких мегаполісах, як Нью-Йорк, Лондон, Токіо та Гонконг, хочуть бути максимально ефективними з тим, щоб врахувати зростаюче число робочих місць і отримати максимальну віддачу від збільшення витрат на розміщення.

У звіті відзначені помітні тенденції, які вже впливають на ранжування ринків офісної нерухомості. Феноменальне зростання технологічного сектора сформувало нове покоління компаній, менш прив'язаних до мегаполісів, ніж банки і фінансові установи. Технології дозволяють співробітникам з ноутбуком і підключенням до Інтернету працювати в будь-якому місці поза офісом, тому роль бізнес-центрів як майданчика для співпраці поступово змінюється.

Автор звіту Софі Моффат (департамент досліджень і аналітики, EMEA, Cushman & Wakefield) сказала: «Гонконг і Лондон - найдорожчі для розміщення офісних співробітників, як і менш великі міста починають конкурувати в епоху цифрових технологій способами, які були неможливі в часи промислового століття. Подібними суперниками можуть стати Стокгольм, Остін і Сеул, які впливають на підвищення рівня цін. Остін піднявся на 21 місце в нашому рейтингу. Він як і раніше на 40% дешевше, ніж Силіконова долина, і вже став одним з технологічних центрів.

Оскільки витрати на утримання офісу ростуть, вкрай важливо, щоб роботодавці отримували максимальну віддачу від людських ресурсів, створюючи таке робоче середовище, яка б приваблювало і утримувала найкращі таланти з усього світу. Перешкодами для співробітників можуть стати занадто висока щільність робочих місць і недостатній простір для спільної роботи. Оскільки конкуренція між об'єктами офісної нерухомості і містами посилюється, необхідно враховувати досвід взаємодії і благополуччя співробітників».

У більш довгостроковій перспективі, йдеться в доповіді, також відбудеться деякий перерозподіл витрат на оренду в усьому світі, оскільки і таланти, і бізнес орієнтуються на економіки, що розвиваються. Очікується, що до 2025 року з ринків, що розвиваються, прийдуть більше 45% компаній зі списку Fortune Global 500 у порівнянні з 5% в 1990 році.

 

Скачати звіт

Схожі новини

DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове
Офісна нерухомість

Компанія DTZ розробила концепцію інноваційного району для IT спеціалістів у Львові

27 червня у Львові відбулася IT Jazz Conference, на якій IT спеціалісти, інвестори та представники влади обговорили майбутнє IT сфери в Україні.

Рисепшен
Офісна нерухомість

Офісний коворкінг набирає популярності

Експерти компанії DTZ відзначають зростаючий попит на послуги «комунальних офісів».

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів
Інвестиції, Офісна нерухомість

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів

Компанія КПМГ в Україні, спільно з компанією Cushman & Wakefield, опублікувала звіт про перспективи створення загальних центрів обслуговування