Екосистеми робочих місць майбутнього

Екосистеми робочих місць майбутнього

/sites/default/files/2021-02/CW_Part_3_Workplace_Ecosystems.pdf

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield спільно з науковцями американського університету Джорджа Вашингтона провела опитування лідерів ринку комерційної нерухомості в різних країнах світу на тему трансформації офісного простору після пандемії.

Результати дослідження опубліковано у звіті Cushman & Wakefield «Екосистеми робочих місць майбутнього». Респонденти (а це власники об’єктів нерухомості, які управляють активами на загальну суму близько 900 млрд дол. США, орендарі офісних будівель із загальним річним доходом у 574 млрд дол. США, а також директори з розвитку бізнесу компаній, які разом займають понад 35 млн кв. м офісних площ) розповіли про те, що планують змінити в управлінні командою, організації офісного простору та застосуванні гібридного формату роботи.

На запитання про підхід їх компаній до організації робочих місць до початку COVID-19 більшість респондентів відповіли, що це робота в офісі (Office-First, 59%), тоді як за гібридною моделлю працювало менше третини опитаних (Office-First Hybrid, 22%).

У постпандемічному майбутньому очікується, що поширеність повністю офісного формату скоротиться до 10%, тоді як популярність гібридних моделей, за яких співробітники частину тижня працюють в офісі, а іншу частину – з дому або іншого придатного для роботи місця, збільшиться майже удвічі. Частка компаній, які працюють лише дистанційно, залишиться приблизно на тому ж рівні (Remote First, 10-12%), тож такий формат не стане новою нормою.