Winning in Growth Cities

Глобальні інвестиції в нерухомість досягли рекордних $1,8 трильйона

Відповідно до щорічного звіту «Winning in Growth Cities» консалтингової компанії Cushman & Wakefield, азіатські інвестори збільшили капіталомісткість на 18%. Нью-Йорк зберігає світове лідерство за обсягом ринку нерухомості, але вперше не увійшов до топ 5 за міжнародними інвестиціями. Гонконг піднявся в рейтингу і опинився на 5 місці після Лос-Анжделеса, Лондона і Парижа. Лондон зміцнив свою репутацію міста, найбільш привабливого для зарубіжних інвестицій, продемонструвавши зростання 22% у порівнянні з минулим роком.


Незважаючи на геополітичну невизначеність і уповільнення економічного циклу, річні інвестиції в глобальний ринок нерухомості зросли на 18%, досягнувши нового рекорду - $1,8 трильйона (2017: $1,5 трильйона), згідно з новим дослідженням міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield.

«Winning in Growth Cities» - це щорічний звіт, що аналізує активність на світовому ринку інвестицій в нерухомість і оцінює міста за їх привабливістю для капіталів.

Азія лідирує серед регіонів зі збільшенням рівня інвестицій у комерційну нерухомість на 18% - і як джерело капіталу, і як регіон для інвестицій. Інвестиції в Азію склали 52% від всієї активності в світі, а азіатські інвестори зробили 45% всіх міжнародних угод.

Карло Барел ді Сен Албано, керівник напрямку ринків світового капіталу в Cushman & Wakefield, розповів: «Нестачі в капіталі, направленому на нерухомість у різних регіонах і профілях ризиків, немає. Дійсно, ми бачимо, що багато інвесторів збільшують свої вкладення в нерухомість і розвивають стратегії, що дозволяють забезпечити варіативність пропозиції і толерантність до ризиків. Це ключові чинники, що визначають нарощування обсягів, а з огляду на поточну ситуацію, приріст обсягу світового ринку в наступному році очікується на рівні 2%. В основному, зростання буде забезпечено за рахунок міжнародних придбань, але інвесторам слід уважно стежити за структурними зрушеннями на ринку оренди, що представляє собою одночасно можливість і виклик».

Девід Хатчингс, керівник напрямку інвестиційних стратегій і європейських ринків капіталу в Cushman & Wakefield, автор звіту, прокоментував: «Існують чіткі і, як багато хто б сказав, зростаючі ризики в макроекономічному середовищі, але немає ознак того, що цикл йде до завершення або що насувається спад. Негативний вплив інфляції проявився в меншій мірі, ніж очікувалося, і ми продовжуємо насолоджуватися стабільним економічним зростанням. Проте, цінових сигналів буде досить, щоб тримати центральні банки в напрузі в більшості регіонів, тому повільне, але впевнене зростання процентних ставок і зниження ліквідності, викликане кількісним пом'якшенням, триватимуть.

Те, що може бути новим в майбутньому році, - це потенціал для збільшення пропозиції. Одні гравці змінять стратегію і реалізують прибуток, інші будуть зайняті зростанням витрат на позики та необхідністю залучення капіталу, а решта займуться пошуком партнерів для спільного інвестування та розвитку».

На рівні міст Нью-Йорк залишається найбільшим ринком нерухомості в світі, за ним слідують Лос-Анджелес і Лондон. Париж істотно виріс, що дозволило йому стати на четверте місце перед Гонконгом. Лондон залишається непохитно привабливим для міжнародних інвесторів, а Нью-Йорк в цьому рейтингу опустився з другого на шосте місце через високу ціну, сильний долар і гострий конкурентний місцевий попит.

З 10 найбільших міст із міжнародними інвестиціями в нерухомість шість знаходяться в США, а Європа і Азія представлені двома містами кожна. Незважаючи на політичну невизначеність, пов'язану з виходом Великобританії з Європейського Союзу, Лондон зберіг свою позицію основного європейського ринку, зокрема в зв'язку з низкою гучних угод у секторі офісної нерухомості.

Найсильнішим азіатським ринком є ​​Гонконг, який виріс на 68% у порівнянні з 2017 роком і піднявся на три пункти, ставши першим містом регіону в топ 5 за останні три роки. Інвестиції в азіатські міста переважно представлені внутрішнім капіталом, хоча міжнародні інвестори збільшили свою частку протягом року.

Торонто - перше канадський місто, яке потрапило в топ 25 за останні п'ять років, так як підвищений інтерес з боку інвесторів збільшив обсяг ринку на 50% у порівнянні з попереднім роком. Крім цих великих переміщень, склад топ 25 змінився дуже мало, а його частка на ринку склала 49% від загального обсягу проти 50% в тому ж кварталі минулого року.

 

Кращі міста світу для інвестицій у нерухомість (Джерело: Cushman & Wakefield)

Winning in Growth Cities

 

На регіональному рівні загальне зростання транзакцій у Північній Америці виявилося слабким, збільшившись всього на 0,6% за рік. Інші регіони останні три роки зростають найвищими темпами. Підсумкові показники в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні зросли на 32% у порівнянні з попереднім роком, а зростання європейських транзакцій склало більше 16%.

Вперше в історії Нью-Йорк опинився за межами п'ятірки кращих міст для міжнародних інвестицій. Частково це обумовлено геополітичною напруженістю, яка призводить до відтоку інвестицій від деяких гравців, що не вплинуло на статус Нью-Йорка як високо конкурентного і високо оціненого ринку. Незважаючи на відсутність північноамериканських міст в першій п'ятірці, шість міст з цього регіону зберегли свою присутність в топ 25, як і в 2017 році.

У дев'ятий раз за останні 10 років Лондон визнано найкращим містом для залучення міжнародних інвестицій у нерухомість. Збільшивши обсяги транзакцій в Лондоні на 47% протягом року до 10,9 млрд доларів, азіатські інвестори стають основним джерелом іноземного капіталу в місті. Переважна більшість угод здійснені в секторі офісної нерухомості, який привернув 94% всіх інвестицій у місто з Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

У рейтингу міст, найбільш привабливих для міжнародного капіталу, 4 з 5 перших рядків зайняла Європа: Париж і Амстердам зберігають третє і четверте місце другий рік поспіль, а Мадрид замикає п'ятірку кращих з 2009 року. Єдиним німецьким містом в десятці кращих є Берлін, хоча в 2017 році їх було три, більше ніж будь-коли. Проте в містах Німеччини як і раніше спостерігається дуже високий рівень попиту, що дозволяє зберегти їх присутність в топ 25 кращих міст для міжнародних інвестицій.

Гонконг піднявся на 14 пунктів до другого місця - контроль за рухом капіталу спонукав інвесторів материкового Китаю сконцентрувати свої вкладення ближче до дому, в результаті чого континентальні інвестиції в місто виросли на 259% в порівнянні з попереднім роком.

У десятці кращих опинилися також 3 азіатські міста (в минулому році - жодного), оскільки Шанхай і Токіо поліпшили умови для іноземного капіталу. З 8 міст Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які увійшли в топ 25 в 2017 році, залишилося тільки 5 з причини підвищеного внутрішнього попиту і дефіциту пропозиції, які вплинули на ринок.

 

Читати звіт онлайн

Схожі новини

Крис Хеггерик
Логістична нерухомість

Ghelamco Group оголосила про продаж свого логістичного комплексу Kopylov Logistics Park

Ghelamco Group оголосила про продаж свого логістичного комплексу площею більше 30 тис. кв. м українському рітейлеру «АТБ».

Кто инвестирует в коммерческую недвижимость, и как рынок глобальных инвестиций влияет на Украину?
Інвестиції

Хто інвестує в комерційну нерухомість, і як ринок глобальних інвестицій впливає на Україну?

Обсяг нового капіталу, направленого на світові ринки комерційної нерухомості, за підсумками 2015 р досяг рекордного показника в $443 млрд.

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів
Інвестиції, Офісна нерухомість

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів

Компанія КПМГ в Україні, спільно з компанією Cushman & Wakefield, опублікувала звіт про перспективи створення загальних центрів обслуговування