Огляд ринку складської та логістичної нерухомості в Києві та передмісті в третьому кварталі 2021 року
Попит
Відповідно до нового звіту міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield, протягом третього кварталу 2021 року обсяг поглинутих приміщень у секторі складської та логістичної нерухомості становив близько 22 500 кв.м, що на 15% менше в порівнянні з показником попереднього кварталу, але на 30% більше, ніж у третьому кварталі 2020 року.
Згідно з оцінками Cushman & Wakefield, у третьому кварталі чисте поглинання в секторі складської та логістичної нерухомості в Києві та передмісті у 2021 році становило близько 36 600 кв.м, що відповідає обсягу чистого поглинання у першому півріччі 2021 року і становить 67% від річного показника 2020 року.
Нова пропозиція
Після відсутності нової пропозиції в сегменті складської та логістичної нерухомості в першому кварталі 2021 року, у другому кварталі 2021 року нова пропозиція в Києві та передмісті становила 23 205 кв.м. У третьому кварталі 2021 року нова пропозиція в секторі склала близько 24 200 кв.м.
Станом на жовтень 2021 року в Києві та передмісті до кінця року планується введення в експлуатацію близько 83 000 кв.м складських площ, і ще більше 140 000 кв.м перебувають на стадії девелопменту та мають бути завершені в 2022 році.
Вакантність
Через відсутність нової пропозиції протягом першого кварталу 2021 року вакантність знизилася до 1,5%, й у другому кварталі 2021 року практично не змінилася, оскільки всі нові об'єкти, введені в експлуатацію протягом цього періоду, були попередньо здані в оренду.
Протягом третього кварталу 2021 року первинна вакантність у секторі складської та логістичної нерухомості знизилася приблизно до 1% в кінці вересня 2021 року, що вказує на стійкий попит у секторі. Через низьку доступність площ у наявних об'єктах багато орендарів у цьому секторі все частіше розглядають варіанти попередньої оренди та BTS-формати.
Орендні ставки
Протягом першого-третього кварталів 2021 року на ринку логістичної та складської нерухомості в Києві та передмісті орендні ставки на приміщення в преміальних об’єктах дещо зросли. Станом на кінець вересня 2021 року орендні ставки для складських приміщень найвищої якості в передмісті Києва знаходились у діапазоні $5,0-6,0 за кв.м та $3,0-3,8 за кв.м для об'єктів класу B, тим часом орендні ставки на складські об’єкти формату urban logistics (міська логістика) у Києві доходили до $7,0 за кв.м на місяць.
Звіт доступний англійською мовою