DTZ в Украине разработала концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове

Компанія DTZ розробила концепцію інноваційного району для IT спеціалістів у Львові

27 червня у Львові відбулася IT Jazz Conference, на якій IT спеціалісти, інвестори та представники влади обговорили майбутнє IT сфери в Україні. В рамках заходу Нік Коттон, керуючий директор компанії DTZ (тепер Cushman & Wakefield) в Україні, презентував проект Інноваційного Району IT Park, над концепцією і стратегією девелопменту якого команда DTZ працює впродовж останніх 6 місяців.

Замовником є Lviv IT Cluster - об’єднання провідних компаній у сфері інформаційних технологій, які спільно з міською владою та університетами працюють над поліпшенням і розвитком ІТ галузі у Львові.

«Всім відомо, що IT галузь в Україні і у Львові зокрема розвивається дуже швидкими темпами і ключовим фактором, що впливає на успіх компанії, є її співробітники. Компанії все більше інвестують в організацію офісного простору,  намагаючись створити максимально комфортну для роботи атмосферу, щоб підвищити продуктивність своїх фахівців. Працюючи над концепцією проекту Інноваційного Району IT Park, ми виконали комплексний аналіз ринку нерухомості у Львові, розглянули найкращі міжнародні кейси, надали рекомендації щодо вибору найкращої ділянки для девелопменту, а також розробили концепцію проекту, який не лише повністю відповідатиме потребам компаній-резидентів, але й буде фінансово доцільним», – каже Нік Коттон.

Детальніше про дослідження, яке лягло в основу розробки концепції, розповіла Марта Костюк, директор департаменту аналітики і консалтингу з питань девелопменту компанії DTZ в Україні:

«З метою розробки найефективнішої концепції проекту ми провели детальне опитування серед власників і топ-менеджерів 35 українських і міжнародних IT компаній у Львові, співробітниками яких є від 37% до 41% всіх IT фахівців у місті. На сьогодні загальна площа офісних приміщень, яку орендують ці компанії, становить 85 000 кв. м (або понад 70% загального обсягу львівського ринку офісної нерухомості).

Ми запитували про те, які переваги і недоліки мають теперішні офісні приміщення компаній у Львові, які елементи супутньої інфраструктури є найважливішими, а також як планують розвиватися компанії впродовж найближчих 3 роки і чи розглядають вони можливість переїзду в інші офісні приміщення в місті.

В результаті опитування з’ясувалося, що найважливішими для ІТ компаній об’єктами супутньої інфраструктури є фітнес-центр (100% респондентів), якісний дитячий садок (понад 90%), конференц-приміщення (понад 80%), близькість до якісного житла (понад 60%) і готелю (понад 50%). При цьому більшість респондентів не задоволені якістю своїх теперішніх офісних приміщень у Львові і понад 90% з них розглядають можливість переїзду.

Окрім ІТ компаній, ми також обговорили загальне бачення та інтерес до проекту з місцевою владою, а також керівниками вищих навчальних закладів у Львові, які входять до трійки лідерів у регіоні за якістю технічної освіти.

В процесі роботи ми також розглянули існуючі проекти в інших країнах світу, які мають схожі стратегічні цілі та орієнтовані на задоволення інфраструктурних потреб ІТ та інших технологічних компаній. Ми вважаємо,  що такі проекти, як High Tech Campus Eindhoven в Нідерландах, а також Graphisoft Park і Infopark в Угорщині, є особливо вдалими прикладами.

Сáме розуміння бізнес специфіки ІТ компаній та їх вимог до офісних приміщень і супутньої інфраструктури, вивчення світової практики та тенденцій, а також глибокий аналіз особливостей ринку нерухомості у Львові та в Україні загалом, дозволили нам розробити концепцію проекту, який не тільки відповідає сучасним міжнародним стандартам, але й зможе задовольнити вимоги його резидентів у довгостроковому періоді, а також є фінансово доцільним, привабливим для інвесторів і реальним з точки зору можливостей девелопменту.

Окрім цього, ми проаналізували 3 ділянки площею від 3 га до 12 га у Львові на предмет їх придатності для девелопменту Інноваційного Району ІТ Park і представили стратегічні рекомендації нашому клієнтові – Lviv IT Cluster».

 

Масштаб проекту

 

Основним завданням проекту IT Park є створення нового інноваційного району, в якому фахівцям IT галузі буде комфортно працювати і який створить умови для довгострокового розвитку інноваційної галузі у Львові.

Тому в структурі проекту Інноваційного Району IT Park передбачені такі складові:

  • Сучасні офісні приміщення для головних офісів великих компаній і для компаній малого і середнього розміру, офісні приміщення для стартапів/інкубаторів і для розміщення університетської функції. Загалом площа офісної складової проекту може скласти до 115 000 кв. м (або понад 9 500 робочих місць).
  • Тризірковий готель та конференц-приміщення.
  • Магазини та заклади харчування (2-5% від загальної площі проекту).
  • Спортивні заклади різного формату.
  • Інші об’єкти соціально-побутової інфраструктури: дитячий садок, приватна поліклініка.
  • Якісне багатоквартирне житло.

 

У компанії DTZ впевнені, що Інноваційний Район ІТ Park у Львові має всі шанси стати успішним проектом, оскільки він ініційований ІТ компаніями, які будуть його ключовими резидентами, і базується на їх реальних потребах, а також враховує кращу світову практику девелопменту інноваційних районів і відображає вимоги інвесторів. Інноваційний Район IT Park стане не тільки хорошим поштовхом для розвитку подібних проектів в майбутньому, але й забезпечить Львову імідж району, що динамічно розвивається і є інвестиційно привабливим в Україні.

«Інноваційний Район ІТ Park – це не тільки офіс, це дещо більше. Це сучасна інфраструктура і освіта в одному. Це наш наступний крок після підготовки талантів –  зробити так аби вони тут залишилися», – говорить Андрій Павлів, CEO компанії N-iX та Голова наглядової ради Lviv IT Cluster. 

«У Львові постійно зростає кількість ІТ спеціалістів, а сфера стає все популярнішою. Вже зараз ми маємо найбільшу кількість працівників ІТ галузі на душу населення в Україні. Ми бачимо, що компанії ростуть та потребують інфраструктури нового покоління, яка би відповідала очікуванням сучасного бізнесу, і хочемо дати ІТ фахівцям та компаніям те, що дозволить їм комфортно працювати та розвиватися у місті. Наша індустрія перейшла від етапу споживання до етапу створення інфраструктури. І це дуже позитивний сигнал для ринку», – коментує Степан Веселовський, CEO у Lviv IT Cluster, що займається розробкою проекту.

DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове DTZ Украина разработали концепцию инновационного района для IT специалистов во Львове

Схожі новини

Рисепшен
Офісна нерухомість

Офісний коворкінг набирає популярності

Експерти компанії DTZ відзначають зростаючий попит на послуги «комунальних офісів».

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів
Інвестиції, Офісна нерухомість

Україна - ідеальний майданчик для створення комплексних центрів обслуговування глобальних холдингів

Компанія КПМГ в Україні, спільно з компанією Cushman & Wakefield, опублікувала звіт про перспективи створення загальних центрів обслуговування

Cover
Офісна нерухомість

Дослідження Cushman & Wakefield: Найдорожчі офіси у світі - в Гонконзі. У Лондоні ціна за робоче місце впала на 19%

За результатами 2017 року в рейтингу найдорожчих офісів Лондон опустився на друге місце, проте 22 665 доларів США за одне робоче місце на рік - це